• Headline with Image only!

  • 1

تکنولوژی روز

سامسونگ تولید تراشه ۵ نانومتری کم مصرف را آغاز کرد

 
در شرایطی که سامسونگ به تازگی تولید انبوه تراشه‌های ۷ نانومتری را آغاز کرده، خبر می‌رسد که این شرکت دست به تولید نمونه‌هایی از تراشه‌های ۵ نانومتری زده است.


این تراشه‌ها برای استفاده در گوشی‌های هوشمند و دیگر وسایل الکترونیکی سیار تولید می‌شوند و احتمالاً در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ به تولید انبوه می رسند.
 
از جمله مهم‌ترین مزایای استفاده از این تراشه‌ها می‌توان به کاهش ۲۰ درصدی مصرف برق و افزایش ۱۰ درصدی سرعت در مقایسه با تراشه‌های ۷ نانومتری اشاره کرد.
 
ترانزیستورهای مورد استفاده در تراشه‌های ۵ نانومتری تا بدان حد ظریف هستند که می‌توان حدود ۲۰ هزار واحد از آنها را بر روی یک تار موی انسان جای داد. سامسونگ برای تولید این تراشه از فناوری EUV استفاده کرده که قبلاً آن را برای تولید تراشه‌های ۷ نانومتری خود نیز به کار گرفته بود.
 
شرکت سامسونگ برای راه اندازی خط تولید تراشه‌های ۷ نانومتری ۶ میلیارد دلار هزینه کرده بود و مشخص نیست تولید تراشه‌های ۵ نانومتری به چه میزان پول نیاز دارد. پیش از این شرکت تایوانی TSMC هم از تولید نمونه اولیه تراشه‌های ۵ نانومتری برای مشتریان خود خبر داده و مدعی شده بود ترانزیستورهای نصب شده بر روی آنها ۸۰ درصد بیشتر از تراشه‌های سامسونگ و عملکرد آنها بهتر از تولیدات شرکت رقیب است.

با ما در تماس باشید

CONTACT

تماس با ما

تهران ، خیابان انقلاب ، خیابان 12 فروردین ، پاساژ ناشران

66953621 - 66953620

دفتر مرکزی

33120168 - 33139858 

فکس

33139838

moshaveran@tajikpub.com

info@tajikpub.com

شنبه الی پنجشنبه - 9 صبح الی 20

HOT

اطلاعات انتشارات تاجیک

کتاب‌های آموزشی کلیه مقاطع

کتاب‌‌های کار کلیه مقاطع

کتاب‌های تست کلیه مقاطع

 

 

TOP

سایت های مرتبط

سایت انیمیشن

www.poortak.com

بانک کتاب تاجیک

 www.tajikbook.com

سایت انتشارات

www.tajikpub.com