انتشارات تاجیک، نشر تاجیک

اخبار

تقويت دندان و استخوان با پياز

 
كدام سبزي را اين روزها به سبد غذايي خود اضافه كنيد؟

  اگر به تاريخ طب مردم مصر، يونان و رم نگاهي گذرا داشته باشيد خواهيد ديد مصرف سبزيجات و ميوه ها چقدر در زندگي اين اقوام پر رنگ بوده است. آنها در تمامي وعده هاي غذايي خود از پياز به صورت خام و پخته استفاده مي كردند. در حقيقت آنها پياز را به عنوان تنها طعم دهنده و چاشني غذا مي شناختند و قطعاً اگر از خواص و فوايد درماني پياز باخبر بودند آن را به عنوان وعده غذاي اصلي نيز انتخاب مي كردند. پياز علاوه بر تركيبات گوگردي و قند به ميزان قابل ملاحظه اي كلسيم، املاح سديم و پتاسيم، يد، آهن و ويتامين هاي A، B و C دارد و جالب اينكه دانشمندان مي گويند پياز به عنوان يكي از بهترين و موثرترين داروهاي طبيعي براي مقابله با آلودگي هوا كاربرد دارد. اگر شما همه در شهرهاي بزرگ، صنعتي و آلوده زندگي مي كنيد و مي خواهيد از عوارض تنفس در هواي آلوده پيشگيري كنيد، اين مطلب را از دست ندهيد.

در روزهاي پيش رو پياز بخوريد

پياز حاوي مقدار قابل ملاحظه اي ويتامين C، فيبر، پتاسيم، ويتامين B۶ و مس است و به همين دليل قابليت زيادي به عنوان يك غذاي طبيعي براي پيشگيري از جذب آلودگي هاي موجود در هوا و حتي آب دارد. ضمن آنكه گنجاندن پياز در برنامه غذايي روزانه و مصرف آن در كنار وعده هاي غذايي مي تواند فوايد زيادي براي پوست، مو، كليه ها و مثانه داشته باشد. در برخي از متون طب سنتي به اين نكته اشاره شده كه پياز به دليل خاصيت ميكروب كشي كه دارد مي تواند يك سبزي مفيد و اثربخش در پيشگيري از جذب برخي آلودگي ها باشد.

پياز داروي ضدالتهابي دستگاه تنفسي

پياز خواص درماني متعددي دارد كه از مهمترين آنها تسكين التهاب ها، تورم و بيماري ها و اختلال هاي احتقاني به ويژه در دستگاه تنفس است. بنابراين اگر در روزهاي سرد زمستاني به سرماخوردگي مبتلا شديد و مجبوريد در هواي آلوده شهر از بخشي به بخش ديگر برويد از شيوه اي مطمئن براي پيشگيري و درمان خود استفاده كنيد؛ شيوه اي كه در كنار روند درماني مدرن شما بتواند استحكام و توانايي بدن را براي مبارزه با ميكروب ها به ويژه آلودگي هوا افزايش دهد.

تقويت دندان و استخوان با پياز

يكي ديگر از خواص پياز كه آن را از ديگر سبزيجات متمايز مي كند، در تقويت دندان ها، استخوان ها و بهبود ميزان كلسيم بدن است. اين را تنها متخصصان طب سنتي نمي گويند؛ به تازگي در نشريه غذاي ايالات متحده تحقيقي درباره فوايد و اثرات مثبت پياز بر افزايش استحكام سلول هاي استخواني منتشر شد. در اين تحقيق مشخص شد كه مصرف پياز فعاليت استئوكلاست ها كه موجب تحليل و از بين رفتن سلول هاي استخواني مي شوند را مهار كند بنابراين مصرف آن را بيش از هر كس ديگري به زنان كه احتمال ابتلا به پوكي استخوان به ويژه در دوران يائسگي در آنها زياد است، توصيه مي كنيم. خاصيت پياز در مهار تحليل سلول هاي استخواني به حدي قابل ملاحظه است كه اگر در وعده هاي غذايي به صورت مستمر مصرف شود مي تواند بدون هيچ عارضه اي به استحكام سلول هاي استخواني كمك كند.

اين نكات را آويزه گوش تان كنيد

ـ به اعتقاد متخصصان طب سنتي هضم پوست هاي نازكي كه ورق پياز را مي پوشاند خيلي دشوار است به همين دليل بايد مراقب بود هنگام مصرف پياز اين پوست نازك را از آن به خوبي جدا كرد.

ـ پياز يكي از بهترين سبزيجات طبيعي براي پيشگيري و تسكين دردهاي شكمي ناشي از نفخ است.

ـ افراد مبتلا به ديابت براي مصرف پياز با پزشك خود مشورت كنند و در صورت اجازه پزشك آن را در برنامه غذايي خود بگنجانند.

ـ پياز منبع خوبي از فنول ها و فلانوئيدهاست و مطالعات گسترده نشان داده است كه بدن انسان را از ابتلا به بيماري هاي قلبي ـ عروقي و سرطان محافظت مي كند.